Nagrody Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury 2019

       W niedzielę 8 grudnia w sali Młodzieżowego Domu Kultury "Iskra" w Pile odbyła się doroczna gala wręczania nagród Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury za rok 2019. Miło nam poimformować, iż wśród 25 laureatów z całego powiatu pilskiego znalazły się aż dwie reprezentantki naszego środowiska. Nagrodę otrzymała pani Elżbieta Kobak za edukację muzyczną i upowszechnianie kultury oraz pani Krystyna Nawrot za edukację czytelniczą i upowszechnianie kultury.

       Pani Kobak jest nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej w Kruszewie, gdzie od wielu lat z sukcesem prowadzi zespół wokalny "Cantabile". Prowadzi rówież zajęcia wokalne oraz naukę gry na gitarze w WDK. Jej podopieczne są laureatkami wielu konkursów wokalnych na szczeblu powiatowym i międzypowiatowym. Pod nieobecność pani Eli nagrodę z rąk starosty odebrał mąż. 

       Pani Krystyna Nawrot od 15 lat pełni funkcję bibliotekarki w Bibliotece Publicznej w Kruszewie. Wyróżnia się swoim zaangażowaniem we szelkie inicjatywy kulturalne podejmowane w naszej miejscowości zarówno przez WDK jak i inne organizacje społeczne. 

       Dziękujemy serdecznie  członkowi Zarządu Powiatu panu Markowi Kamińskiemu, który aktywnie wspierał kandydatury pani Kobak i pani Nawrot. Cieszymy się niezmiernie, że ich wkład w rozwój kultury został zauważony i doceniony. co zaowocowało podwójnym sukcesem.  Gratulujemy laureatkom!

nagrody 1 19

nagrody 2 19

nagrody 4 19

zdjęcia ze strony www.powiat.pila.pl