Szczęśliwego Nowego Roku 2020

zyczenia 2020

       Z okazji zbliżającego się Nowego Roku pragnę podziękować mieszkańcom  Kruszewa, Bronisławek, Jabłonowa i Węglewa oraz wszystkim gościom z okolicznych miejscowości za korzystanie z oferty kulturalnej WDK w Kruszewie, za Państwa obecność, współpracę oraz  wszelkie słowa wsparcia i pomocy. Wyrażam nadzieję, iż dotychczasowa oferta chociaż w części zaspokajała Państwa potrzeby w dziedzinie kultury, rozrywki, rekreacji i sportu.

       Jednocześnie informuję, że w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie.

       Z wielkim żalem i smutkiem żegnam się z tą jednostką, która przez ostatnie 15 lat była niezwykle ważną częścią mojego życia. Praca w WDK dawała mi bardzo dużo satysfakcji, możliwości rozwoju oraz realizacji własnych pomysłów. Dziękuję za wszelką pomoc szczególnie pracownikom (zarówno etatowym, jak i zatrudnionym na umowy cywilno-prawne), z którymi tworzyliśmy super zgrany zespół, rozumieliśmy się doskonale i zawsze mogłem na nich liczyć. Dziękuję wolontariuszom, zwłaszcza tym, którzy wspomagali mnie przy organizacji Rajdów Dziubakiewicza. Bez Was imprezę o tak dużym zasięgu organizacyjnym WDK nie byłby w stanie przeprowadzić. Dziękuję licznym sponsorom, a raczej donatorom, którzy wspierali działalność domu kultury przez te ostatnie lata.  

       Jednocześnie informuję, iż nadal chciałbym pozostać aktywny społecznie, lecz już poza strukturami WDK. Dobro miejscowości, w której mieszkam wciąż leży mi na sercu, więc jak tylko będę mógł, chciałbym służyć swoim doświadczeniem, umiejętnościami i wolnym czasem. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Mariusz Wylegała

Nagrody Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury 2019

       W niedzielę 8 grudnia w sali Młodzieżowego Domu Kultury "Iskra" w Pile odbyła się doroczna gala wręczania nagród Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury za rok 2019. Miło nam poimformować, iż wśród 25 laureatów z całego powiatu pilskiego znalazły się aż dwie reprezentantki naszego środowiska. Nagrodę otrzymała pani Elżbieta Kobak za edukację muzyczną i upowszechnianie kultury oraz pani Krystyna Nawrot za edukację czytelniczą i upowszechnianie kultury.

       Pani Kobak jest nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej w Kruszewie, gdzie od wielu lat z sukcesem prowadzi zespół wokalny "Cantabile". Prowadzi rówież zajęcia wokalne oraz naukę gry na gitarze w WDK. Jej podopieczne są laureatkami wielu konkursów wokalnych na szczeblu powiatowym i międzypowiatowym. Pod nieobecność pani Eli nagrodę z rąk starosty odebrał mąż. 

       Pani Krystyna Nawrot od 15 lat pełni funkcję bibliotekarki w Bibliotece Publicznej w Kruszewie. Wyróżnia się swoim zaangażowaniem we szelkie inicjatywy kulturalne podejmowane w naszej miejscowości zarówno przez WDK jak i inne organizacje społeczne. 

       Dziękujemy serdecznie  członkowi Zarządu Powiatu panu Markowi Kamińskiemu, który aktywnie wspierał kandydatury pani Kobak i pani Nawrot. Cieszymy się niezmiernie, że ich wkład w rozwój kultury został zauważony i doceniony. co zaowocowało podwójnym sukcesem.  Gratulujemy laureatkom!

nagrody 1 19

nagrody 2 19

nagrody 4 19

zdjęcia ze strony www.powiat.pila.pl

 

Kruszewski projekt wygrał!

BOost250

 

W wyniku głosowania mieszkańców gminy Ujście, w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 zostaną zrealizowane zadania pod nazwą:

  1. Budowa altany rekreacyjno-grillowej wraz z infrastrukturą w Kruszewie przy ulicy Szkolnej w narożniku boiska przyległego do Ośrodka Zdrowia
  2. Książka dla każdego mieszkańca, poprzez ustawienie mini biblioteczki w każdej miejscowości w gminie Ujście- Ujście oraz sołectwa gminy.

Dziękujemy za oddanie głosów, które pozwoliły nam zająć pierwsze miejsce wśród wszystkich zgłoszonych projektów. Na nasz projekt oddano w sumie 445 głosów

Altana powstanie w 2020 roku.

Mirek Banach

Harmonogram zajęć WDK w roku szkolnym 2019/2020

harmonogram zajecia2 19

Tak głosowało sołectwo Kruszewo

       468 mieszkańców naszego sołectwa oddało głos na swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych, co stanowi frekwencję 58,7%. Najwięcej głosów w wyborach do Sejmu zdobył KW Prawo i Sprawiedliwość - 39%, drugi wynik osiągnął KKW Koalicja Obywatelska - 25%, a na trzecim miejscu znalazł się KW PSL - 15%. Na Konfederację Wolność I Niepodległość swój głos oddało 11% mieszkańców, a najniższy wynik (10%) zdobył KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Największą popularnością wśród naszych mieszkańców cieszyła się pani Maria Małgorzata Janyska z PO, na którą zagłosowało 79 osób, drugi wynik przypadł Krzysztofowi Czarneckiemu z PIS-u - 61, a inny kandydat partii rządącej - Marcin Porzucek zdobył 44 głosy.

       W wyborach do Senatu w Kruszewie zwyciężyła kandydatka KW Prawo i Sprawiedliwość Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, zdobywając 42% głosów. Na kandydata KKW Koalicja Obywatelska Adama Szejnfelda zagłosowało 36%, a na Jana Augustyna 22% wyborców. Wyniki wyborów w obwodzie nr 5 wywieszone są w oknie Wiejskiego Domu Kultury.

wybory 2019