Kruszewski projekt wygrał!

BOost250

 

W wyniku głosowania mieszkańców gminy Ujście, w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 zostaną zrealizowane zadania pod nazwą:

  1. Budowa altany rekreacyjno-grillowej wraz z infrastrukturą w Kruszewie przy ulicy Szkolnej w narożniku boiska przyległego do Ośrodka Zdrowia
  2. Książka dla każdego mieszkańca, poprzez ustawienie mini biblioteczki w każdej miejscowości w gminie Ujście- Ujście oraz sołectwa gminy.

Dziękujemy za oddanie głosów, które pozwoliły nam zająć pierwsze miejsce wśród wszystkich zgłoszonych projektów. Na nasz projekt oddano w sumie 445 głosów

Altana powstanie w 2020 roku.

Mirek Banach

Harmonogram zajęć WDK w roku szkolnym 2019/2020

harmonogram zajecia2 19

Tak głosowało sołectwo Kruszewo

       468 mieszkańców naszego sołectwa oddało głos na swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych, co stanowi frekwencję 58,7%. Najwięcej głosów w wyborach do Sejmu zdobył KW Prawo i Sprawiedliwość - 39%, drugi wynik osiągnął KKW Koalicja Obywatelska - 25%, a na trzecim miejscu znalazł się KW PSL - 15%. Na Konfederację Wolność I Niepodległość swój głos oddało 11% mieszkańców, a najniższy wynik (10%) zdobył KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Największą popularnością wśród naszych mieszkańców cieszyła się pani Maria Małgorzata Janyska z PO, na którą zagłosowało 79 osób, drugi wynik przypadł Krzysztofowi Czarneckiemu z PIS-u - 61, a inny kandydat partii rządącej - Marcin Porzucek zdobył 44 głosy.

       W wyborach do Senatu w Kruszewie zwyciężyła kandydatka KW Prawo i Sprawiedliwość Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, zdobywając 42% głosów. Na kandydata KKW Koalicja Obywatelska Adama Szejnfelda zagłosowało 36%, a na Jana Augustyna 22% wyborców. Wyniki wyborów w obwodzie nr 5 wywieszone są w oknie Wiejskiego Domu Kultury.

wybory 2019

 

IX Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

26 uczestników rywalizowało 16 lutego w sali WDK w IX Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Muzyka kluczem do języka". W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Aleksandra Michor z Budzynia, drugie miejsce zajęła Amelia Pettke z Piły, a trzecia lokata przypadła Mikołajowi Mrozińskiemu z Kruszewa. Wśród wyróżnionych znalazła się Julka Pabiś z Bronisławek. W kategorii klas VII - VIII i gimnazjum najpiękniej zaśpiewała Oliwia Tomczyk z Piły, drugie miejsce przyznano również Pilance Agacie Brandenburger, a trzecie zajęła uczennica naszej szkoły Laura Gidzewicz.

Zapraszamy na facebookowy profil WDK, gdzie umieszczono relację fotograficzną z tego wydarzenia

mkpo 19

Mamy kolejny rekord!

Cóż za niesamowity wieczór. Szesnasty kruszewski finał WOŚP przyniósł kolejne rekordy. zebraliśmy do puszek 3994,92 zł 38,45 euro, 4,99 funtów, 50 koron czeskich, 20 centymów szwajcarskich i 40 tureckich kurusów. Licytacja przyniosła niesamowity przychód 11199 zł. Łącznie w tym roku zebraliśmy 15193,92 zł, a przez szesnaście finałów udało nam się zebrać kwotę 94873,60 zł. Dziękujemy za liczny udział w koncercie i aktywność w licytacji

wosp 19