Bracia Mrozińscy najlepsi w XIX Rajdzie Dziubakiewicza

       W niedzielę 12 sierpnia odbył się XIX Rajd Dziubakiewicza. Tegoroczna trasa Rajdu zaprowadziła 29 załóg do miejsc pamięci narodowej zlokalizowanych w Gminie Ujście. „Rajdowcy” musieli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących  okresu odzyskiwania niepodległości na naszych ziemiach. Odpowiedzi na większość z nich mogli znaleźć w książce „Powstańcy Wielkopolscy 1918/1919 mieszkańcami Gminy Ujście”, którą otrzymali na starcie. Do tego należało wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

       W drugiej części Rajdu załogi uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych podczas Festynu Rajdowego. Każda załoga brała udział w dwóch z sześciu przygotowanych konkurencji: „bieg w podwójnych spodniach”, „tratwa egipska”, „wyścig na skrzynkach”, „dziurawa rura”, „rowerowe alkogogle” oraz „samochodowa taca stewarda”.

       Zwycięzcami XIX Rajdu Dziubakiewicza została załoga Krystian i Radosław Mrozińscy, wyprzedzając nieznacznie Agnieszką i Krzysztofa Lechowiczów. Na najniższym stopniu podium stanęli Marek Kulwas i Kacper Pilarski. Zwycięskie załogi odebrały z rąk wicestarosty Stefana Piechockiego piękne puchary.

Dzięki hojności sponsorów szesnaście najlepszych załóg nagrodzono nagrodami rzeczowymi, a kurs nauki jazdy kat. „B” wylosowała pani Judyta Wienke z Piły.

Dziękujemy wszystkim załogom za uczestnictwo w Rajdzie oraz świetną zabawę.

Galerię zdjęć rajdowych można zobaczyć na facebookowym  fanpage’u WDK

zdjecie rajd 18

Klucz odpowiedzi Karty Rajdu

Wyniki Rajdu

Klasyfikacja Rajdu

Nagroda dla Fundacji im. J. Banacha z Kruszewa

       Niezmiernie miło nam poinformować, że kruszewska Fundacja im. J. Banacha zdobyła nagrodę w II edycji  konkursu "Laur Krajeński 2017". Celem konkursu ogłoszonego przez senatora M. Augustyna jest wyłonienie i nagrodzenie inicjatyw (osób), które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnych Krajny, tzn. mają wpływ na poprawę jakości życia jej mieszkańców oraz mogą być inspiracją do działań podejmowanych przez kolejne podmioty w tym obszarze. Fundacja im. J. Banacha zdobyła nagrodę w kategorii "organizacja" za promocję ekologicznego trybu życia, tworząc przy okazji nowe miejsca pracy, za włączanie się w szereg akcji społecznych, inicjowanie i wspieranie projektów ekologicznych. Fundacja współpracuje z samorządami, firmami oraz organizacjami pozarządowymi oraz społecznościami uczestnicząc w lokalnych i regionalnych wydarzeniach.

Gratulujemy!

Więcej na stronie LGD Krajna

nagroda fundacja 18

Titanen on Tour w Kruszewie

       30 lipca 2018r. Kruszewo miało przyjemność gościć niezwykłych turystów. Grupa podróżników, która za środek lokomocji wybrała historyczne wozy ciągnięte przez zimnokrwiste konie, wyruszyła 18 lipca z miasteczka Bruck (50 km na południe od Berlina), ażeby poprzez Polskę, obwód Kaliningradzki, Litwę, Łotwę i Estonię dotrzeć do rosyjskiego Wielkiego Novgorodu. Długość całej trasy wyniesie około 2300 km, a Kruszewo stało się jednym z etapów tej wyprawy. Dzięki pomocy naszych strażków zmęczone zwierzęta zostały schłodzone i napojone, a podróżnicy otrzymali nocleg w naszej remizie. Zdjęcia na facebookowym profilu WDK.

titanen 18 03

RODO - obowiązek informacyjny

W związku z wejściem w życie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. zwanego RODO informujemy, iż Państwa dane są przechowywane zgodnie z ww. przepisami. Celem spełnienia wymogów RODO zamieszczamy następujący obowiązek informacyjny:

obowiązek informacyjny klienta - tutaj

obowiązek informacyjny kontrahenta - tutaj

informacja o inspektorze BP - tutaj

Grupa Teatralna "18+" zachwyciła nas kolejny raz

         Za nami piękny teatralny weekend z grupą „18+”. Ponad 300 osób obejrzało spektakl Jacka Getnera „Pożądanie w cieniu pokrywki” w reżyserii Jolanty Grabowskiej. Mieliśmy przyjemność gościć Uniwersytet Trzeciego Wieku z Czarnkowa, czarnkowskich emerytów zrzeszonych przy Domu Seniora oraz w innych organizacjach, Chór „Pasjonata” z Trzcianki, kabaret „Kajtek” z Siedliska, zespoły wokalne „Lubaszanki” i „Kasztelanki”, mieszkańców Nietuszkowa, Brzeźna, Czarnkowa, Krucza, Jabłonowa, Węglewa, Ujścia, Bronisławek i Kruszewa. Zaszczyciły nas również swoją obecnością wójt gminy Chodzież pani Kamila Szejner oraz jej zastępczyni pani Ewa Kubiś.

         Spektakl przyjęty został niezwykle serdecznie i bardzo podobał się publiczności, o czym świadczyły częste wybuchy śmiechu oraz gorące owacje po przedstawieniu. Kto czuje niedosyt i chciałby jeszcze, w przygotowaniu Grupy Teatralnej „18+” jest kolejna sztuka, której premiera nastąpi w okolicach 15 kwietnia. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy również na facebookowy fanpage WDK, gdzie zamieściliśmy krótką relację fotograficzną z przedstawienia.

 

pozadanie 2018