Rajd Dziubakiewicza dla niewtajemniczonych

       1800466 Plakaty XIX Rajd Dziubakiewicza

       Pomimo faktu, iż Rajd Dziubakiewicza startuje po raz dziewiętnasty, z pewnością są osoby, które wystartują po raz pierwszy i nie znają specyficznych zasad organizacji tego wydarzenia. Dlatego poniżej podamy kilka wskazówek, które mamy nadzieję pomogą zrozumieć formułę.

 

  • Rajd składa się z dwóch części: przejazdu trasy rajdu oraz konkurencji sprawnościowych
  • Przejazd trasy rajdu nie odbywa się na czas, dlatego nie potrzebujemy super szybkiej bryki i umiejętności kierowcy rajdowego. Zresztą jedziemy po drogach publicznych, więc obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Ze względów organizacyjnych wprowadzono limit czasu przejazdu wynoszący 1,5 godz. Przy długości trasy wynoszącej niecałe 40km, średnia prędkość wyniesie około 25km/h.
  • Przed wyruszeniem na trasę każda załoga otrzyma Kartę Rajdu, na której będzie zestaw pytań i zadań, należy udzielić na nie odpowiedzi. Pytania dotyczą najczęściej miejsc odwiedzanych na trasie Rajdu, przepisów ruchu drogowego oraz hasła przewodniego Rajdu. Tegoroczne hasło brzmi „100 lat Niepodległej”, więc warto zrobić sobie powtórkę z historii oraz zgłębić temat odzyskania niepodległości na terenach Gminy Ujście. Pomożemy troszkę, przekazując Wam na starcie materiały dotyczące historii regionu. Nie chcemy nikomu udowadniać braku wiedzy, naszym celem jest motywowanie do poszukiwań odpowiedzi i przy okazji poznania lub przypomnienia sobie ważnych treści.
  • Jedźcie uważnie, rozglądajcie się, czasami odpowiedź jest przy trasie.
  • Musicie dotrzeć do trzech wyznaczonych punktów kontrolnych, na których sędziowie potwierdzą waszą obecność odpowiednim wpisem do Karty Rajdu.
  • Załogi są dwuosobowe: kierowca i pilot, ale na trasę może jechać więcej osób w samochodzie. Czym więcej głów do myślenia, tym więcej pomysłów na rozwiązanie zadań.
  • Za wszystko otrzymujecie punkty, które będą się liczyły do końcowej klasyfikacji.
  • Drugą częścią Rajdu są konkurencje rekreacyjno-sportowe rozgrywane na boisku wiejskim w Kruszewie. Przygotowaliśmy sześć takich konkurencji.
  • Każda załoga wystartuje tylko w dwóch konkurencjach. Losowanie zadecyduje w których konkurencjach wystąpicie.
  • W konkurencjach rekreacyjno-sportowych startuje tylko kierowca i pilot. W tej części Rajdu nie można się wspomagać osobami „trzecimi”
  • Konkurencje będą rozgrywane na czas. Załoga, która wygra konkurencję otrzyma dziesięć punktów, za kolejne miejsca przyznamy o jeden punkt mniej (czyli II miejsce – 9pkt; III miejsce – 8pkt itd.).
  • Na zakończenie sumujemy punkty z trasy i punkty za konkurencje. Załoga, która zdobędzie najwięcej punktów zwycięży. W przypadku równej ilości punktów zdecyduje większa liczba wyższych miejsc uzyskanych w konkurencjach sprawnościowych. Jeżeli to nie pomoże, przeprowadzimy szybką dogrywkę.
  • I niech wam przyświeca jedna – bardzo ważna myśl: Rajd Dziubakiewicza to przede wszystkim zabawa, a nie zawody sportowe.

W takim razie miłej zabawy i widzimy się w niedzielę na starcie!

       A jeżeli nie chcesz brać udziału w Rajdzie, przyjdź na festyn Rajdowy o 15.30. Zobaczysz jak bawią się inni, pokibicujesz, posłuchasz muzyki, weźmiesz udział w loterii, coś zjesz i wypijesz. Zabierz ze sobą dzieci, dla nich dużo nieodpłatnych atrakcji!

 

Karta Zgłoszeniowa - tutaj

Regulamin Rajdu - tutaj